وزیر بهداشت خبر داد؛ کنترل مبادی مرزی کشور برای مقابله با کرونا ویروس

وزیر بهداشت از کنترل و تجهیز ۳۶ مبادی مرزی کشور به منظور مقابله با کرونا ویروس خبر داد و گفت: زباله های هواپیمایی که دانشجویان را از چین آورد، با روش مشخصی امحا شد.
سعید نمکی در مراسم بهره برداری از پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد گفت: وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی همکاری موثری در استقرار سامانه برخط بیمه شدگان داشته‌اند.
وی از همراهی تامین اجتماعی در تسویه بدهی‌ها تشکر کرد و گفت: با وجود مطالبات معوق در سال ۹۸ خدمات رسانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی متوقف نشد و ما نیز با آن ها همکاری کردیم.
وزیر بهداشت گفت: در ابتدای سال با وجود مشکلات مالی خدمات رسانی به ۲۵ استان سیل زده را انجام دادیم و ۵,۰۰۰ میلیارد تومان بودجه پایان سال را نیز دریافت نکرده بودیم و با وجود انبوه حیوانات کشته شده در سیل، از اپیدمی بیماری جلوگیری کردیم.
وی در مورد کرونا ویروس جدید، افزود: خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد تایید شده‌ای نداریم و تمامی موارد مشکوک را معاینه منظم داریم.
وی تاکید کرد: ۳۶ مبادی مرزی را کنترل مجهز می‌کنیم و حتی زباله‌های هواپیمایی که دانشجویان را از چین آورد با روش مشخصی امحا کردیم.
نمکی اظهار داشت: تمام زباله‌های مرکز نگهداری آن ها را نیز با روش تعریف شده امحا می‌کنیم و دعا کنید تا دو هفته آینده را نیز بتوانیم با موفقیت سپری کنیم.
به گفته وی، پروازها نیز تا امروز قطع بوده است و تا دو هفته آینده امیدواریم بتوانیم فاز اول کرونا را مدیریت کنیم.