کاظمی: مردم منتظرند قوه قضائیه دست‌های پنهانی که وزیر بهداشت به آن اشاره کرد را فاش کند

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دست‌های پنهانی که آقای نمکی وزیر بهداشت و درمان در نامه خود به رئیس جمهور از آن اسم برده بود باید مورد توجه باشد چراکه مردم منتظرند قوه قضاییه این دست‌های پنهان را فاش کند.

محمد کاظمی درباره احتکار تجهیزات درمانی و بهداشتی مربوط به کرونا در شرایطی که جان مردم به واسطه این بیماری در خطر است، گفت: در ابتدا باید بگویم دولت که از قبل پیش‌بینی این موضوع را داشت بایستی زودتر مردم را نسبت به این مسأله آگاه می‌کرد و به اندازه کافی تدارک امکانات پیشگیری را میدید.  لزومی نداشت ما صادرات ماسک به چین داشته باشیم وقتی خودمان پیش‌بینی می‌کردیم چنین اتفاقی در کشورمان خواهد افتاد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: الان به نظرم برای نظارت بر کارخانجاتی که ماسک تولید و توزیع می‌کنند کار خیلی سختی نیست و هم سازمان تعزیرات نیرویش را دارد و هم قانون کافی و وافی در اختیار دارد و دولت و قوه قضاییه هم باید کمک کند.

نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه وزیر بهداشت به رئیس‌جمهور درباره احتکارکنندگان تجهیزات درمان کرونا گفت: به خصوص دست‌های پنهانی که آقای نمکی وزیر بهداشت و درمان در نامه خود به رئیس‌جمهور از آن اسم برده بود باید مورد توجه باشد چراکه مردم منتظرند قوه قضاییه این دست‌های پنهان را فاش‌ کند که آیا این دست‌های پنهان به جاها و پایگاه‌های خاصی وابسته بودند؟

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: مردم این انتظارات را دارند و ما نباید در این قصه به دنبال آفتابه دزدها باشیم. مردم انتظار دارند دستگاه قضایی این موضوع را کشف کند و این دست‌های پنهان را برای مردم آشکار سازد تا مردم بدانند قصه چیست. از طرف دیگر به نظرم کارخانجات داخلی دارند ماسک و سایر امکانات را به اندازه کافی تولید می‌کنند و فقط نظارت قوی دولت و سازمان تعزیرات را در اینجا می‌طلبد تا بتوانیم شاهد رفع مشکل باشیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به این سوال که باتوجه به نامه وزیربهداشت به رئیس‌جمهور، این احتکارکنندگان دارای چه قدرتی هستند که خود را در برابر یک وزارتخانه یا در برابر مردم قرار داده و همکاران وزیر باید برای تامین سلامت جامعه با آنان به مذاکره بنشینند؟ گفت: من هم نمی‌دانم ولی معتقدم این قدرت در قوه قضاییه و نیروهای اطلاعاتی وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی و انتظامی هست و می‌توانند این دستان پنهان را کشف کنند و به مردم معرفی کنند و به نظرم این کار شدنی است البته اگر اراده‌ای پشت کار باشد.

منبع:ايلنا