هر فرد مبتلا به کرونا ۴۰۶ نفر را درگیر بیماری می‌کند

معاون وزارت بهداشت گفت:‌ هر فرد مبتلا بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ۴۰۶ نفر را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم درگیر ویروس کرونا خواهد کرد.

ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت در برنامه زنده شبکه خبر در ارتباط با ابتلای افراد زیر ۵۰ سال به ویروس کرونا گفت: در افراد زیر ۵۰ سال و به خصوص افراد جوان احتمالا ابتلای بیماری بی علامت یا کم علامت بسیار است.در این مقطع زمانی حساس  رعایت دستور العمل‌های ساده مثل استفاده از ماسک و شست شوی مرتب دست‌ها در کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر بسیار تاثیر خواهد داشت.

حریرچی در ادامه گفت: توجه داشته باشید که هر فرد مبتلا بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی ۴۰۶ نفر را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم درگیر ویروس کرونا خواهد کرد.کسانی که قبلا به کرونا مبتلا شدند و آنتی بادی آن ها مثبت بوده است، باید بهداشت فردی خود را رعایت کنند، زیرا هنوز مشخص نشده افردای که آنتی بادی‌ آن ها مثبت بوده، ایمنی بیشتری داشته باشند.

حریرچی در پایان گفت: خوشبختانه اقداماتی که مردم و وزارت بهداشت انجام دادند، بیماری را کنترل کردند ولی این کافی نیست و اقدامات استانی و شهرستانی باید به حداکثر میزان خود برسد که نیاز به همکاری جدی‌تری دارد.