نگران بیرون‌رفتن مردم در ۱۳ فروردین هستیم


دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان این که “کمبودی در تخت‌‌های بیمارستانی نداریم”، گفت: فاصله‌‌گذاری اجتماعی از مباحث مطرح‌شده است که به‌‌زودی نهایی و ابلاغ می‌‌شود. مردم در روز سیزده‌به‌در بیرون نروند.

وی افزود: ماسک‌‌های پزشکی که پیش از این ایجاد نگرانی کرده بود، در چند روز گذشته تأمین شد و بین دانشگاه‌‌های علوم پزشکی در حال توزیع است و امیدواریم با حضور 80 هزار داوطلب و بسیجی در بحث جغرافیا و بهداشت محیط و اماکن عمومی، بتوانیم ویروس را سریع‌‌تر ریشه‌‌کن کنیم.

دکتر حمیدرضا جمشیدی، دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان این که “ظرفیت‌‌های اضافی در تخت‌‌های بیمارستانی نیز داریم”، اظهار کرد: هیچ کمبودی در تخت‌‌ها نداریم و تخت‌‌های «آی‌‌سی‌‌یو»ی مجهز و آماده‌‌ای داریم؛ هرچند نقاط ضعفی نیز داریم و نمی‌‌توانیم ادعا کنیم که در چنین بحرانی با این گستردگی، صددرصد بدون مشکل هستیم.

وی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: فاصله‌‌گذاری اجتماعی از مباحث مطرح‌شده در این جلسه بود که قرار شد امروز در کمیسیون اجتماعی وزارت کشور مورد بحث قرار بگیرد و نهایی و ظرف امروز و فردا ابلاغ شود.

وی در پاسخ به این سؤال که کدام دستگاه‌‌ها بهترین عملکرد را در حوزه مقابله با کرونا داشته‌‌اند، تصریح کرد: کمیته‌های مختلف به‌ریاست وزرا تشکیل شده است و خوشبختانه همه دستگاه‌ها عملکرد خوب و قابل قبولی داشتند و همه پای کار هستند. حجم همکاری‌ها گسترده است اما این مشکل، کوچک نیست و هرچه تلاش کنیم باز هم جای کار وجود دارد.

جمشیدی هم چنین نسبت به خروج مردم از خانه در روز سیزده‌‌ فروردین ابراز نگرانی و خاطرنشان کرد: مردمی که «در خانه ماندن» را تحمل کردند نباید خدای‌نکرده از منزل بیرون بروند، چون ما در جنگ تمام‌عیار با ویروس هستیم و اگر لحظه‌ای غفلت کنیم، ویروس به ما حمله‌ور خواهد شد و از کرونا ضربه خواهیم خورد.

منبع:تسنیم