نشست تخصصی تاریخ شفاهی دفاع مقدس مربوط به عملیات والفجر ۸ برگزار گردید

نشست تخصصی تاریخ شفاهی دفاع مقدس مربوط به عملیات والفجر ۸ در سپاه ناحیه جماران با حضور فرماندهان و مدیران ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار گردید .

به گزارش پایگاه خبری معیارپرس به نقل از خبرنگار صبای سلامت، مناسبت انتخاب روز تولد حضرت فاطمه زهرا جهت برگزاری بزرگداشت شهدای والفجر ۸ این است که عملیات والفجر۸ با اسم رمز یا فاطمه الزهرا یا فاطمه الزهرا یا فاطمه الزهرا به پیروزی رسید .

در این مراسم درجه جناب سرهنگ مولایی توسط مشاور فرمانده سایبری قرارگاه خاتم سردار هاشمی ، نصب و متن تصویب فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد درجه این نظامی اندیشمند دکتر حسین مولایی قرائت شد .

همچنین سردار دکتر داوود غیاثی راد ، در این نشست ضمن تشریح ویژگی‌های عملیات والفجر ۸ از دیدگاه غیر ایرانی ها از جمله ژنرال های انگلیسی ، ژنرال‌های مصری و ژنرال های آمریکایی ، مطالب منتشر شده توسط ژنرال ها در مورد جنگ ایران و عراق و مطالب مربوط به نبرد العلمین در سال ۱۹۴۲ میلادی در جنگ جهانی دوم  را ارائه داد .

سردار غیاثی راد در ادامه تاکتیک ها و تکنیک هایی که برای فریب صدام توسط سپهبد شهید قاسم سلیمانی در سال ۱۳۶۴ ارائه شده را بیان نمود .  دکتر غیاثی راد بطور ویژه عملیات والفجر۸ و نبرد العلمین در جنگ جهانی دوم  را مقایسه کرد . وی گفت : فریب بزرگ عملیات العلمین با عملیات والفجر ۸ و پیروزی رزمندگان برصدام افلقی قابل مقایسه است .

وی اظهار داشت :  ژنرال های جوان ایرانی مثل قاسم سلیمانی عملیاتی بزرگتر و مهمتر از نبرد العلمین انجام دادند . زیرا در زمان جنگ جهانی دوم هواپیماهایی به هیتلر و موسیلینی اطلاع رسانی می‌کردند .

اما در نبرد والفجر ۸ آواکس های پیشرفته جاسوسی ساخت آمریکا که در اختیار عربستان سعودی قرار داده شده بود با پول زیاد عربستان به صدام اطلاع‌ رسانی می کردند .

سردار غیاثی راد ادامه داد : ماهواره‌های آمریکایی توسط کنت تیمرمن نماینده آمریکا در قرارگاه صدام به صدام اطلاع‌ رسانی می‌کردند ولی با فریب صدام عملیات والفجر هشت به پیروزی بزرگی در دهانه خلیج فارس اروند رود و فتح بندر استراتژیک فاو انجامید .

گفتنی است در این مراسم سردار هاشمی با توجه به اینکه ماه بهمن ماه پیروزی انقلاب است با بیان خاطراتی از تاریخ شفاهی انقلاب از زمان قبل از انقلاب و مبارزات با منافقین و با رژیم سلطنتی شاه و شهادت جمعی از دوستان شان در شهرستان شاهرود اشاره نمود .

بنا بر این گزارش در انتهای نشست تاریخ شفاهی انقلاب و تاریخ شفاهی دفاع مقدس با حضور جانشین فرمانده سپاه جماران نماینده فضای مجازی و هیئت رزمندگان غرب و شمال غرب کشور آقای بردیا فقیه و همچنین نماینده ایثارگران ستاد کل نیروهای مسلح سردار دکتر داوود غیاثی راد و نماینده حفاظت اطلاعات ناحیه شمال تهران و ناحیه جماران و همچنین جمعی از مسئولین با قرائت متن حکم فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درجه سرهنگ دکتر حسین مولایی به ایشان اعطا و توسط سردار هاشمی مشاور عالی سرلشکر ایزدی این درجه نصب شد .