شیوع دوباره کرونا مصرف بنزین را ۱۵ درصد کاهش داد

رییس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی مصرف بنزین با شیوع دوباره کرونا گفت:‌ مصرف بنزین در حال حاضر بین ۶۵ تا ۷۰ میلیون لیتر در روز است.

«ناصر رئیسی‌فرد» روز جمعه با اشاره به این که تمهیدات لازم برای مقابله با کرونا همچنان در جایگاه‌های سوخت اجرا می‌شود، ‌ ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی در پمپ‌بنزین‌ها به طور کامل رعایت می‌شود.

وی افزود: کارکنان جایگاه‌ها موارد را به درستی رعایت می‌کنند و تجهیزات نیز روزانه ضدعفونی می‌شود.

رئیسی‌فرد تاکید کرد:‌ البته مردم نیز باید موارد بهداشتی را رعایت کنند زیرا نمی‌توان به دلیل نداشتن ماسک از فروش بنزین به مردم جلوگیری کرد.

به گفته رئیسی فرد، ‌موج جدید شیوع کرونا در کشور باعث شده تا مصرف بنزین با کاهش همراه شود.

وی با بیان این که بعد از فروکش کردن کرونا در ماه‌های اردیبهشت و خرداد، ‌ مصرف بنزین حدود ۲۰ درصد بالا رفته بود اما به دلیل افزایش تعداد مبتلایان و فوت‌شدگان ناشی از این ویروس، ‌ مصرف بنزین با کاهشی ۱۵ درصدی همراه است.

رییس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی میزان مصرف بنزین را در شرایط فعلی ۶۵ تا ۷۰ میلیون لیتر در روز عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، ‌شیوع کرونا در ایران از اسفند ماه سال گذشته باعث شد تا مصرف بنزین در ابتدای سال تا ۴۰ میلیون لیتر در روز کاهش پیدا کند.

این امر به دلیل افت تعداد سفرها و پایین آمدن تردد در شهرها رخ داد. با این حال با کاهش تعداد مبتلایان، ‌سفرها نیز بیشتر شد و اغلب کسب و کارها به فعالیت خود بازگشتند.

همین موضوع در کنار کاهش زمان طرح ترافیک، ‌ مصرف بنزین را در ماه‌های گذشته افزایش داد. اما با شیوع دوباره کرونا، ‌ مصرف بنزین دوباره با کاهش همراه شده است.

منبع:ایرنا