شعار «رونق تولید» در صنعت مخابرات محقق شد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از تحقق شعار «رونق تولید» در صنعت مخابرات کشور در سال ۹۸ خبر داد و گفت: صنعت بومی مخابرات باعث ۷۶ میلیون یورو صرفه جویی ارزی شد.

مجید صدری در پیامی به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۹ گفت: سال ۹۸ با تمام فراز و فرودهای خود گذشت؛ سالی که در آن از روزهای اول با مسائل و حوادث غیرمترقبه همچون سیل، زلزله و دیگر اتفاقات روبرو بودیم و در تمام آن روزها و حتی تا همین روزهای آخر سال، همکاران ما در شرکت مخابرات ایران در سراسر کشور با جان و دل و با همه سختی‌ها پای کار ایستادند تا در کمترین زمان ارتباطات پایدار را برای مردم شریف ایران برقرار کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای یک ساله شرکت مخابرات ایران در سال ۹۸ گفت: در این یک سال و به ویژه در ۹ ماهه اول در همه بخش‌ها به دستاوردهای خوبی رسیدیم که نتیجه آن در تغییرات سود و زیان و درآمد شرکت مخابرات ایران مشهود است؛ از جمله این دستاوردها می توان به افزایش چشمگیر نرخ بازدهی دارایی ها و سود خالص، کاهش زیان خالص و در واقع کاهش مناطق زیان‌ده از ۶ به یک منطقه، افزایش درآمد خدمات دیتا و رشد ۱۰۰ درصدی حاشیه سود عملیاتی و همچنین افزایش درآمد خدمات موبایل و درآمد کل اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه امسال با ابلاغ شعار «رونق تولید» توسط مقام معظم رهبری تمرکز خود را بر تامین تجهیزات با تکیه بر تولید داخل گذاشتیم، ادامه داد: به رغم همه تحریم‌ها و محدودیت‌های جدی با قراردادهایی که با صنایع داخلی در زیرساخت صنعت ارتباطات کشور منعقد کردیم، از فرصت‌های ایده و فناوری ملی حمایت کرده و با خرید انواع مودم، کابل مسی، تجهیزات انتقال، نگهداری و پشتیبانی و توسعه سرویس‌های شارژینگ مخابراتی، رونقی در صنایع مخابراتی داخل کشور به وجود آمد.

وی اضافه کرد: در واقع طی روندهای قانونی و انعقاد تفاهم نامه‌های متعدد با مشارکت وزارت صمت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا به امروز ۷۶ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی در صنعت بومی مخابرات داشته و عرصه برای شکوفایی صنعت نسل چهارم مخابرات با تکیه بر توان تولیدکنندگان داخلی گشوده شد.

صدری گفت: قطعا نقش بازوی قدرتمند ارتباطات و مخابرات کشور به عنوان سرمایه‌ای غیرنفتی برای رونق تولید ملی و جلب نظر فضای بین‌الملل در بخش صادرات و ترسیم آینده‌ای روشن‌تر بر همگان آشکار است و باعث بسی خرسندی است که حدود ۸۰ درصد امکانات صنعت مخابرات داخلی است و آمادگی برای پوشش و بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی و تامین ۲۰ درصد باقیمانده از توان تولید داخل را نیز داریم.

وی با اشاره به اینکه در این مسیر پر نشیب و فراز، هیچ مجموعه کسب و کاری بدون سلامت و امنیت همه فعالان و کارکنان خود به دستاورد و موفقیت نمی‌رسد، گفت: مخابرات در همه بخش‌ها با تمام توان برای رفع مشکلات و کاستی‌ها تلاش کرده و با وجود محدودیت‌ها قطعا با بررسی و راه‌حل‌های مناسب به نتیجه مطلوب می‌رسد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ادامه داد: ماه پایانی سال ۹۸ را به سبب مواجهه ملی و بین المللی با بیماری ناشی از همه گیری ویروس کرونا، با چالش های زیادی پشت سر گذاشتیم. مسئله ای که در زندگی و کار همه مردم تاثیر مستقیم و جدی گذاشت و هر یک در هر جایگاهی که بودیم نسبت به کنترل و ریشه کنی آن تلاش کردیم و همچنان در تلاشیم. در حوزه ارائه خدمات مخابراتی نیز برای سلامت شهروندان و تردد کمتر در اماکن عمومی نیز سرویس های غیرحضوری ارائه خدمات به طور شبانه روزی در دسترس همه مردم قرار گرفت و امید است که این روزهای سخت با همت، توجه و مسئولیت پذیری همه ما خیلی زود به پایان برسد و سلامت و پایدار به روال عادی زندگی بازگردیم.

مهر/