در مجمع بانک کارآفرین تصویب شد:

سود١۶ تومانی برای هر سهم و تغییر دو عضو هیات مدیره

مجمع عمومی عادی فوق العاده صاحبان سهام بانک کارآفرین، با دستور جلسه تعیین سود هر سهم و تعیین اعضای هیات مدیره با حضور ٨٧/٣٧ درصد از سهامدارن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری معیارپرس به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، صبح امروز، مجمع عمومی عادی سالیانه این بانک، با مجوز رسمی از بانک مرکزی و با حضور اعضای هیات مدیره، مدیرعامل بانک، بازرس قانونی نماینده سازمان بورس برگزارشد؛ و با پیشنهاد سهامداران سود هر سهم برای سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ماه ١۴٠٠ ،١۶٠ ریال در نظر گرفته شد.
طبق گفته دکتر فرشادمحمدپور دبیر مجمع، این سود در روزهای ١١ و ٣١مرداد ماه برای سهامداران حقیقی و حقوقی واریز خواهد شد.

در این جلسه دکتر احمد بهاروندی مدیرعامل بانک کارآفرین با اشاره به سیاست ها و تصمیمات بانک مرکزی و تاثیر آن بر فعالیت های بانکها گفت: اقدامات سخت گیرانه تر مثل سخت کردن امکان اعطای تسهیلات و قرض گیری بین بانکها موجب کاهش رشد نقدینگی شد.
وی هدف گذاری سال جاری را کنترل تورم خواند و افزود: با وجود سخت‌گیری های انجام شده اما نتایج خوبی برای بانک رقم خورد که مهمترین آن تراز عملیاتی مثبت بانک نسبت به سال گذشته است.

دکتر بهاروندی در مجمع بانک 1401


مدیرعامل بانک کارآفرین با بر شمردن برخی آمارها و افتخارات بانک در سال گذشته ادامه داد: بانک کارآفرین با جهش قابل توجه در حوزه‌های مختلف مالی و شاخص‌های بانکی در سال ۱۴۰۰، موفق به ثبت رشد ۱۱درصدی سود خالص شد و NPL خود را نیز به عدد ۳.۹ واحد کاهش داد که این امر با تلاش و همراهی همکاران بانک اتفاق افتاد.
بهاروندی در ادامه با اشاره به برنامه‌های در دست اجرا تاکید کرد:یکی از مهمترین برنامه های بانک انجام اقدامات ساختاری در بخش فناوری اطلاعات است که به جد پیگیر آن هستیم.
وی یکی دیگر از اقدامات سال جاری را تمرکز بانک بر حوزه ارز خواند که موجب درآمدزایی بیشتر بانک خواهد شد.
مدیرعامل بانک کارآفرین افزایش سهم شرکتهای تابع جهت سودآوری بانک را مورد توجه قرار داد وگفت: به دنبال افزایش سرمایه بانک هستیم که چنانچه این امر محقق شود استحکام مالی بیشتری برای تکانه های مالی سال ١۴٠١ ایجاد خواهدشد.
بهاروندی در پاسخ به یکی از سهامداران در مورد میزان افزایش سرمایه بانک گفت: پیشنهاد افزایش٩ هزار میلیارد ریال در صورت تصویب در مجمع عمومی فوق العاده به سرمایه بانک افزوده خواهد شد.

مجمع 1401


در این جلسه مجمع، دکتر فرشاد محمدپور معاون مدیرعامل در امور مالی و مجامع نیز گزارشی از عملکرد بانک در سال ١۴٠٠ ارایه و با اشاره به دریافت عنوان “گزارش مقبول ” از حسابرس مستقل، افزود: بانک کارآفرین در راستای شفافیت مالی با دریافت عنوان” گزارش مقبول” از حسابرس مستقل، توانست ارزشمند ترین رتبه کیفیت گزارش مالی، را دریافت کند.این دومین بار است که بانک کارآفرین طی ۲۳سال فعالیت خود با پیگیری، ارتقای شفافیت و اصلاحات فنی و حرفه‌ای صورت‌های مالی، توانسته این عنوان ارزشمند را دریافت کند که نشان از شفافیت اطلاعات صورت های مالی بانک دارد.
وی با تاکید بر اینکه سود بانک کارآفرین با کیفیت است گفت: سود زمانی با کیفیت است که با پایداری، پیش بینی ، همواره سازی و مقایسه پذیر بودن همراه باشد.
با تایید صورتهای مالی و رای گیری از اعضای حاضر میزان سود با نظر سهامداران حاضر در نشست به میزان ١۶٠ ریال تصویب شد.
محمدپور دبیر مجمع همچنین اعلام کرد: طبق نظر اعضای هیات مدیره سود سهامداران حقیقی در روز ١١ مرداد ماه سال جاری و سود سهامداران حقوقی ٣١ مرداد ماه پرداخت خواهد شد.

همچنین در خصوص تعیین پاداش هیات مدیره برای سال مالی یاد شده علیرغم رشد های قابل ملاحظه و دستاوردهای کمی و کیفی فراتر از انتظار، رئیس مجمع ضمن قدردانی از هیات مدیره اعلام کردکه هیات مدیره متفقأ اعلام کرده اند همچون سال گذشته از دریافت پاداش صرفنظر می‌کنند.

مجمع


در این مجمع؛ طبق دستور جلسه از سهامداران برای تعیین هیات مدیره جدید رای گیری انجام شد و طبق آرای اخذ شده دکتر احمد بهاروندی، مسعود شریفات ،محمدرضا خورسندی، دکتر فرشاد محمدپور، مهدی سیف علی شاهی بعنوان اعضای اصلی هیات مدیره و آقایان حسین طلاکش نایینی و هادی جوهری بعنوان عضو علی البدل هیات مدیره انتخاب شدند.