سه توصیه مقام ارشد وزارت بهداشت به خانواده‌ها درباره کرونا

کرونا
کرونا

مدیرکل سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: شستن مرتب دستها،رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک 3 توصیه مهم ما به خانواده ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا است.

حامد برکاتی، مدیرکل سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت در بازدید از حوزه امتحانی نهایی پایه دوازدهم در دبیرستان ماندگار البرز، اظهار داشت:گزارش‌های که از نقاط مختلف کشور و تهران داریم این است که مدارس در دوران برگزاری امتحانات پروتکل بهداشتی را رعایت کرده‌اند.
وی با اشاره به سابقه مطلوب وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در حوزه سلامت،بیان داشت: آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌هایی است که اقدامات سیستمی در خصوص پیشگیری از کرونا انجام داده است.

مدیرکل سلامت جمعیت ،خانواده و مدارس وزارت بهداشت افزود:وزارت بهداشت با توجه به شیوع آنفلوآنزا در سال گذشته و آمادگی که داشتیم، در مواجه با کرونا این هوشیاری ایجاد شد و از نیمه بهمن سال گذشته دستورالعمل مشترکی با وزارت آموزش و پرورش در خصوص کرونا نوشته شد و ۲۱بهمن نیز ویدئو کنفرانس مشترکی در این خصوص با وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

برکاتی با اشاره به اهمیت رعایت نکات بهداشتی در مدارس و دانش آموزان، متذکر شد: از خانواده‌ها سه کار مهم و رعایت آن را برای جلوگیری از ابتلا به کرونا انتظار داریم.

وی ابراز داشت: اولین موضوع شستن مرتب دستهاست،دوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و سومین انتظار، استفاده از ماسک است.

مدیرکل سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به اینکه همه کشورهای دنیا به سمت عادی سازی فعالیت‌های اجتماعی حرکت می‌کنند،گفت:یکی از نگرانی‌ها در خصوص پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا بین اولیای دانش آموزان و معلمان است.

فارس/