دهه فجر ۱۴۰۳ آب دریای عمان به زاهدان خواهد رسید

 مدیر عامل شرکت تامین آب صنایع معادن (IMWASCO) با ارائه گزارشی از گام نخست تامین آب زاهدان، گفت: دهه فجر سال آینده آب دریای عمان به زاهدان خواهد رسید.

به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «محمدحسن اسدی» در نشست مدیران عامل شرکت‌های انتقال آب سواحل جنوبی با رئیس هیات عامل ایمیدرو، افزود: گام بعدی تامین پایدار آب استان های نوار شرقی از دریای عمان است که طراحی آن انجام و عملیات اجرایی شروع شده است. وی تصریح‌کرد: دهه فجر سال آینده، آب دریای عمان به زاهدان خواهد رسید.

در این نشست، همچنین «احسان انصاری» مدیرعامل شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس با اشاره به این که خط یک انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی در همه بخش‌ها فعال است، تصریح‌کرد: انتقال آب به کارخانه تغلیظ مس دره آلو، با انشعاب از خط یک طی ۱۸ ماه آینده انجام می‌شود و در نظر داریم طرح فوق را حتی پیش از موعد راه‌اندازی کنیم.

وی با اشاره به همکاری سهامداران خط یک (گل گهر، چادرملو و ملی مس) در این طرح، اظهار داشت: تاکنون همکاری مناسبی در افزایش سرمایه داشته‌ایم، اما برنامه بعدی افزایش میزان سرمایه از ۱۴هزار میلیارد تومان فعلی به ۲۰هزار میلیارد تومان است.

انصاری تاکید کرد: دریافت مطالبات این شرکت، نقش بزرگی در اجرا و تکمیل پروژه ها ایفا می کند. وی افزود: منابع مالی این شرکت از صندوق توسعه ملی، تسهیلات بانکی و آورده سهامداران است.

مدیرعامل شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس در عین حال، ارائه مشوق به سرمایه گذاران را جزو عوامل تاثیرگذار در تامین مالی و بازپرداخت بدهی‌ها دانست.