در زمان قرنطینه اگر مشکل پزشکی داشتیم چه کار کنیم؟

ویروس کرونا به ما اهمیت سلامتی و زندگی اجتماعی را بیش از پیش گوشزد کرد. شیوع این ویروس به قدری بالا است ، که برای جلوگیری از ابتلا حتی وقتی از مغازه خرید های روزمره خود را انجام می دهیم مجبوریم پیش از مصرف یا قرار دادن آن ها در یخچال خرید های خود را ضد عفونی کنیم . دائما پزشکان توصیه می کنند در مراکز خرید و خیابان ها تردد نکنید. این ویروس باعث شده تمام فعالیت های روزانه مان تحت الشعاع قرار بگیرد . با این تفاسیر به میزان خطرناک بودن بیمارستان ها ، مراکز پزشکی و مطب دکتر ها فکر کنید .
ویروس هایی مثل کرونا برای گروه های حساس مثل: سالمندان ، خانم های باردار ، افرادی که مشکلات تنفسی و آلرژی دارند خطرناک تر است. این دسته از افراد در این شرایط تنها در شرایط اضطرار باید از خانه خارج شوند.
سوالی که ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد این است که:
” در زمان قرنطینه اگر مشکل یا سوال پزشکی داشتیم چکار باید بکنیم؟ “
آیا باید به بیمارستان و مطب پزشک مراجعه کنیم؟ پس خطر ابتلا به کرونا را چکار کنیم؟ آیا راهی دیگر نیز وجود دارد؟
به جای مراجعه حضوری به پزشک برای پرسیدن یک سوال، گرفتن جواب آزمایش و … می توانید به صورت آنلاین یا تلفنی با پزشکان گفتگو کنید. برای پرسیدن سوالات پزشکی خود لازم نیست به بیمارستان یا مطب مراجعه حضوری داشته باشید، شما میتوانید مشکلات خود را با پزشکان فوق تخصص و متخصص مطرح کنید و تنها در صورتی که پزشک وضعیت را طوری تشخیص داد که نیاز به مراجعه حضوری داشتید به بیمارستان مراجعه کنید. 


دکتر ساینا
 سامانه مشاوره آنلاین پزشکی است که در آن بیش از 400 پزشک در بیش از 40 تخصص (زنان، کودکان، روانشناسی، بیماری عفونی و … ) آماده پاسخگویی به شما هستند. تمامی پزشکان سامانه دکتر ساینا دارای مدرک تخصص یا فوق تخصص در گرایش های مختلف پزشکی و شماره پروانه نظام پزشکی هستند.
همین حالا با پزشک مشاوره آنلاین داشته باشید.

بازار/