درخواست علمای برجسته اهل‌ سنت از مردم برای رعایت دستورات پزشکی

علمای برجسته اهل‌سنت ضمن تأکید بر رعایت نمودن بهداشت فردی و توصیه‌های بهداشتی؛ از مردم مومن و ولایتمدار استان کردستان درخواست کرده که جهت پیشگیری از گسترش ویروس کرونا در خانه بمانند.

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج ضمن قدردانی از تلاش و فداکاری تمامی پزشکان متعهد، پرستاران دلسوز و مسئولان نظامی و دولتی که با تلاش‌های شبانه‌روزی سعی در ریشه‌کن کردن ویروس کرونا را در استان دارند، اظهار داشت: امیدوارم خداوند بزرگ این بلا را از سر مسلمانان جهان بردارد.

وی افزود: از مردم انتظار می‌رود توصیه‌های مسئولان و جامعه پزشکی را رعایت کرده و برای پیشگیری از گسترش این بیماری، در خانه‌های خود بمانند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: از دیدگاه اسلام رعایت نظافت و مسائل بهداشتی واجب است و قطعاً راه نجات از بیماری کرونا نیز همین رعایت بهداشت فردی و عمومی است.

وی به فرموده قرآن اشاره و تصریح کرد: ای ایمانداران قبل از انجام فرایض الهی و غذا خوردن، دست و صورت خود را کامل شست و شو دهید؛ بنابراین باید همه مردم توصیه‌های بهداشتی را رعایت کرده تا جامعه‌ای سالم داشته باشیم چراکه اگر مردم رعایت نکنند، این بیماری شیوع و فعالیت در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی و کسب و کار مردم دچار مشکل می‌شود.

ماموستا رستمی به نقش مهم مدافعان سلامت و تمام کسانی که در راستای مبارزه با ویروس «کوید19» در شرایط کنونی در کشور تلاش می‌کنند، اظهار داشت: از تلاش، فداکاری و زحمات پزشکان و پرستاران بیمارستان های سطح استان کردستان، رسانه های استان تشکر و قدردانی دارم.

ماموستا عبدالرحمن خدایی، عالم برجسته‌ اهل‌سنت و امام جمعه بانه نیز به وضعیت بحرانی ویروس کرونا و شرایط نامناسب این در شهرستان اشاره و اظهار داشت: رعایت نظافت و و بهداشت فردی و عمومی برهمه مسلمانان دراین شرایط بحرانی واجب است و باید ازحضور در تجمع‌های عمومی خودداری شود.

وی افزود: در کنار تمام زحمات و تلاش‌های مجاهدانه پزشکان، پرستاران و مسئولان برای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان کردستان، مردم هم باید کاملاً توصیه ها را جدی و رعایت کرده و دستورات آنها را فصل‌الخطاب قرار دهند.

ماموستا خدایی از درگاه خدای متعال برای بیماران درخواست بهبود و عافیت کرد و گفت: همه مردم باید دستورات و توصیه‌های وزارت بهداشت و مسئولان مبارزه با این بیماری را رعایت کرده تا از گسترش بیش از پیش آن جلوگیری به‌عمل آید.

منبع:تسنيم