درباره ما

معیار رسانه‌ای است که یکی از مسئولیت‌های خود را اطلاع‌رسانی در زمینه گردشگری دسترس‌پذیر تعریف کرده است. این رسانه می‌خواهد در راستای تسهیل سفر برای همه افراد با نیازهای ویژه، مثل سالمندان، معلولین، نابینایان، زنان باردار، افرادی که دچار ترس‌ هستند و … اطلاع رسانی کند. همه ما ممکن است در شرایطی قرار بگیریم که سفر کردن برایمان دشوار شود. منظور از این دشواری شرایط اقتصادی یا موضوعی از خارج ما نیست؛ حداقل اینکه همه ما احتمالا روزی پیر می‌شویم. مهم نیست چه شرایط ویژه ای داشته باشیم خدمات گردشگری باید مناسب حال همه اقشار جامعه توسعه پیدا کند. ما در “معیار گردشگری دسترس‌پذیر” سعی داریم به تمام جنبه‌های این موضوع بپردازیم. ما می‌خواهیم با جمع‌آوری و به اشتراک‌گذاری تجارب افراد با نیاز ویژه، انتشار مقاله‌ها و کتاب‌های علمی و تخصصی در زمینه گردشگری دسترس‌پذیر، معرفی پروژه های موفق بین المللی و تحلیل آنها مرجعی باشیم که نیاز افراد به این اطلاعات را منتفع می‌کند. 

از آنجایی که هدف ما ایجاد فضای گفتگو حول موضوع دسترس‌پذیری سفر است، برگزاری رویدادهایی برای دور هم جمع‌شدن افراد با نیاز ویژه و سایر افراد را بخشی از اهداف خود قرار داده‌ایم. هدف از این نشست‌ها گفتگو پیرامون این موضوع و یافتن راه‌حل‌هایی توسط خود این افراد است. در ادامه با انتشار اطلاعات به دست آمده، امیدواریم بتوانیم به کسب و کارهای صنعت گردشگری این کمک را بکنیم که خدمات مناسب حال همه اقشار جامعه ارائه دهند و با این کار حداقل بتوانند سهم خود را در بازار رقابتی گردشگری افزایش دهند.

یکی دیگر از چشم‌اندازهایی که “معیار” دارد، کمک به برگزاری تورهای مناسب‌سازی‌شده با نیازهای ویژه مسافرین توسط آژانس‌های گردشگری است. نشر گزارش این سفرها چه موفق بوده و چه مشکلاتی داشته باشد، ازوظایف است که این تیم برای خود تعریف می‌کند.

اشتراک‌گذاری آزاد و رایگان همه اطلاعات در این زمینه مسئولیت اصلی “معیار گردشگری دسترس‌پذیر” است.

راتا:

رسانه‌ “معیار گردشگری دسترس‌پذیر” مرجعی برای اطلاع‌رسانی آزاد و رایگان، در زمینه چگونگی تسهیل سفر برای افراد با نیازهای ویژه، مثل سالمندان، معلولین، نابینایان، زنان باردار و… است. جمع‌آوری و به اشتراک‌گذاری تجارب این افراد، انتشار مقاله‌ها و کتاب‌های علمی و تخصصی در زمینه دسترس‌پذیری، معرفی پروژه‌های موفق بین‌المللی و تحلیل آنها، برگزاری رویدادهای دوره‌ای برای افراد با نیاز ویژه  جهت گفتگو و یافتن راه‌کار در این زمینه و انتشار گزارشات این رویدادها، کمک به برگزاری تورهای مناسب‌سازی شده توسط آژانس‌های گردشگری و نشر روند این سفرها از فعالیت‌های این تیم است. این کمپین برای طراحی و مدیریت وبسایت این رسانه تا 3 ماه تعریف شده است.

اطلاع‌رسانی آزاد و رایگان از مسئولیت‌های اصلی این رسانه است.