حضور رسمی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در اجلاس فیا

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران با دعوت رسمی رییس فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA)، برای شرکت در مجمع عمومی سالانه فیا، به پاریس سفر کرد.

به گزارش پایگاه خبری معیارپرس به نقل از جهانی پرس، اجلاس مجمع عمومی سالانه فیا 2021 که امسال از روز دوشنبه ۲۲ آذر ماه 1400 در شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه و مقر فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی آغاز شده است به مدت 5 روز ادامه دارد.
محمد حسین صوفی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که با دعوت رسمی ژان تاد رییس فیا به پاریس سفر کرده است، به عنوان یکی از اعضای جدید این شورای جهانی در اجلاس فیا حضور دارد.
دیدار و گفت و گوهای صمیمانه صوفی با رئیس فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA)، رئیس کلوپ اتومبیلرانی و جهانگردی امارات، رئیس کلوپ اتومبیلرانی و جهانگردی عربستان سعودی و رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد آغاز و تقویت همکاری های مشترک از جمله برنامه‌های حاشیه ای روز نخست برگزاری اجلاس بود.
دیدار و گفت و گو با رؤسای کلوپ‌های دیگر کشورها به ویژه همسایه های ایران، از دیگر برنامه‌های سفر صوفی است.
حضور در جلسات مجمع عمومی فیا به لحاظ تصویب برنامه‌های این ارگان، ضرورتی اجتناب ناپذیر و یکی از بهترین فرصت‏های توسعه روابط کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سطح بین‏الملل به شمار می‌رود.
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی همچنین در سفر خود به پاریس با متقاضیان تأسیس دفاتر اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشو دیدار و تبادل نظر خواهد داشت.
پیگیری اجرای طرح‏ صدور کارنه دوپاساژ الکترونیکی که به تدریج در سطح جهان عملیاتی شده و قرار است در ماه‏های آینده تمامی‏کلوپ ها فقط از طریق آن اقدام به صدور‏کارنه برای متقاضیان کنند، از جمله محورهای مهم جلسات خواهد بود.
این اجلاس فرصت مغتنمی فراهم می‌کند تا مدیران کلوپ ها و کانون های اتومبیلرانی و جهانگردی سراسر جهان علاوه بر شرکت در برنامه های تنظیم شده، با مدیران فیا و همتایان خود ملاقات و برای همکاری های مشترک و تعامل بیشتر رایزنی و مذاکره کنند.
مجمع عمومی سالانه فیا، مجمع عمومی فوق‌العاده منطقه 1 فیا، جلسه عمومی سالیانه بنیاد فیا و مجمع عمومی اتحادیه بین‏المللی جهانگردی، انجمن مزایای عضویت، انجمن خدمات سفر و انتخابات رییس فیا از جمله مهمترین رویدادهای پیش‏بینی شده در این دوره از اجلاس است.
همچنین در طول ایام برگزاری اجلاس، شورای گمرکی فیا نیز تشکیل خواهد شد.