تهران هنوز به نقطه پیک بیماری کرونا نرسیده‌ است

رئیس ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با اشاره به این که درتهران به نقطه پیک بیماری کرونا نرسیده‌ایم گفت: بایددستورالعمل‌های سختگیرانه ای در فاز دوم سفرها دنبال شود.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، علیرضا زالی در گفت وگوی ویدئو کنفرانسی با رئیس‌جمهور، با اشاره به لزوم ارائه بسته تشویقی برای کادر درمانی اظهار داشت: بسته تشویقی مدون متشکل از تضامین شغلی و استخدامی برای کادر درمانی و بیمارستانی به وزیر بهداشت ارائه شده که اگر در قالب هیات وزیران مصوب شود بازتاب مطلوبی در سطح جامعه پزشکی خواهد داشت و امیدواریم که در این زمینه مساعدت لازم را به عمل آورید.

وی بیان کرد: بیمارانی که اکنون به بیمارستان ها مراجعه می کنند دوره نهفتگی بیماری آن ها به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: دوره نهفتگی بیماری سه تا ۱۴ روز می باشد، از این رو الگوی ارجاع بیماران به بیمارستان ها در حال تغییر است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با ابراز نگرانی از بازگشت مسافران تاکید کرد: با خروج مسافران از تهران، چرخش ویروس کرونا متفاوت شده از این رو نگرانی از بازگشت مسافران به تهران با توجه به سویه های متفاوت این ویروس نیز افزایش پیدا می‌کند و باید در فاز دوم سفرها دستورالعمل های سختگیرانه تری را دنبال کرد.

براساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر روزدوشنبه تا روزسه شنبه، یک هزار و ٧۶٢ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ٢۴ هزار و ٨١١ نفر رسید.

تاکنون هشت هزار و ٩١٣ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند روز به روز در حال افزایش است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به یک هزار و ٩٣۴ نفر رسید.

تا صبح روز سه شنبه بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کرده اند.

توصیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه مشارکت مردم برای شرکت در تست غربالگری ویروس کرونا از طریق سامانه salamat.gov.ir است.