تعداد نمایندگان مبتلا به کرونا به ۴۵ نفر رسید

مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس گفت: تعداد نمایندگان مجلس مبتلا به کرونا به ۴۵ نفر افزاش یافت و به همین خاطر جلسات علنی مجلس در هفته آینده در سه بخش برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری معیارپرس به نقل از مردمی ها، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: تعداد نمایندگان مجلس مبتلا به کرونا به ۴۵ نفر افزاش یافت و به همین خاطر جلسات علنی مجلس در هفته آینده در سه بخش برگزار می‌شود.

مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به فارس گفت: تعداد نماینده مبتلا به کرونا که روز گذشته ۳۰ نفر اعلام شده بود، به ۴۵ نفر افزایش یافت که این آمار به جز آمار کارمندان مبتلا به کرونا در مجلس است که اگر آن هم اضافه شود، آمار بسیار بالایی خواهد شد.

وی افزود: طبق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا ما باید جلسات مجلس را در شرایط فعلی تعطیل کنیم، اما به دلیل موضوعات مهمی که در کشور وجود دارد، ما فردا و پس‌فردا جلسه دو ساعته خواهیم داشت و در هفته بعد نیز برگزاری جلسات مجلس به شکل دیگری خواهد بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: انفورماتیک مجلس زمینه را برای برگزاری جلسات با رعایت فاصله اجتماعی فراهم خواهد کرد و جلسات علنی مجلس از هفته آینده در سه بخش برگزار خواهد شد.

پیش از این هم در شرایط همه‌گیری کرونا جلسات علنی مجلس در سه بخش صحن، سالن مشروطه و کمیسیون تلفیق برگزار می‌شد.

زمان جلسات علنی مجلس کاهش یافت/ کمیسیون‌ها تعطیل شدند

همچنین سید نظام‌الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از کاهش زمان برگزاری جلسات علنی مجلس در هفته جاری خبر داد و به تسنیم گفت: با توجه به آغاز موج جدید کرونا و ابتلای تعدادی از نمایندگان به این بیماری، به‌جهت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، صحن علنی مجلس در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۱ و ۱۲ بهمن ماه) تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جلسات کمیسیون‌های تخصصی نیز در هفته جاری برگزار نمی‌شود، ادامه داد: تنها جلسات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ به‌علت کمی تعداد نمایندگان برگزار می‌شود.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه تعداد همراهان وزرایی که به مجلس دعوت شده‌اند نیز محدود شده است، افزود: تمامی این تصمیم‌گیری‌ها برای هفته جاری است و برای هفته‌های آتی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس نیز به تسنیم گفته بود که روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه مجلس جلسات علنی نخواهد داشت و در این نشست‌ها نمایندگان به بررسی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و مسائل منطقه‌ای می‌پردازند.

همچنین وی گفته بود: با توجه به ابتلای ۲۰ نفر از نمایندگان به کرونا و مشکوک بودن ۶ نفر دیگر و با توجه به اینکه نتایج تست مابقی نمایندگان نیز فردا اعلام خواهد شد و ممکن است با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا میان نمایندگان مواجه شویم جلسات علنی مجلس تا اطلاع ثانوی در دو بخش و با یک تایم استراحت برگزار خواهد شد.

جلسات علنی مجلس در روز‌های یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه طبق آئین‌نامه داخلی پارلمان از ساعت ۸ صبح به‌مدت ۴ ساعت برگزار می‌شود.