بانک توسعه صادرات ایران تعهد خود را در نهضت ملی مسکن ایفا کرد

بانک توسعه صادرات ایران در راستای ایفای تعهدات خود در نهضت ملی مسکن ودر چارچوب تفاهم نامه با بانک مسکن، سهمیه تسهیلات را به این بانک انتقال داد.

به گزارش پایگاه خبری معیارپرس به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، براساس تفاهم نامه یاد شده، تسهیلات فوق الذکر به عاملیت بانک مسکن، به پروژه های معرفی شده از طریق سامانه نهضت ملی مسکن، اعطا می شود.
رضا ساعدی فرمعاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران در این خصوص خاطرنشان کرد: به منظور اجرای مفاد این تفاهم نامه، منابع توافق شده برای اعطای تسهیلات ساخت مسکن به حساب بانک مسکن نزد بانک مرکزی واریز شده است.
بر اساس آخرین گزارش وزارت راه و شهرسازی از وضعیت طرح ملی مسکن، عملیات ساخت یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۵۱۳ واحد آغاز شده که از این تعداد ۹۵۴ هزار و ۲۳۸ واحد در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی و ساخت و ساز قرار دارند.
همچنین تعداد ۴۲۹ هزار و ۲۷۵ واحد نیز کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شده و برای اجرای یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۲۷۶ واحد نیز زمین تامین شده است.
دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن، مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را در برنامه خود گنجانده که بالغ بر ۵۵ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۳۶ میلیون نفر تایید شده اند.
طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع از واحدهای نهضت ملی مسکن چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه خواهد بود.