آغاز توزیع شیر در تمام دبستان‌های دولتی و غیردولتی

 

توزیع شیر روز چهارشنبه به صورت نمادین در یکی از مدارس آغاز شد و به تدریج تا سه هفته آینده تمام دبستان‌های کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند.

روند توزیع شیر در مدارس کشور از سال ۹۶ به دلیل تأمین نشدن اعتبارات متوقف شد اما در روند بررسی برنامه هفتم توسعه در مجلس، کمیسیون تلفیق بحث توزیع شیر در مدارس کشور را به برنامه اضافه و این موضوع مصوب شد.

امسال با تمرکز بر سلامت دانش‌آموزان، توزیع شیر مجدد در مدارس آغاز و مراسم نمادین آن  در مدرسه‌ای در نسیم شهر برگزار شد.

توزیع شیر در سال تحصیلی جاری قرار است در تمام دبستان‌های دولتی و غیردولتی سراسر کشور انجام شود و حدود ۹ میلیون دانش‌آموز، هفته‌ای دو بار و ۷۵ نوبت در طول سال، شیر دریافت خواهند کرد.

سید محمدرضا بنی‌طبا؛ سخنگوی انجمن صنایع لبنی کشور درباره توزیع شیر در مدارس ابتدایی کشور گفته بود: برای توزیع منظم شیر در مدارس کشور این موضوع باید در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته شود اما برای امسال با دستور رئیس جمهور محل بودجه لازم برای توزیع شیر در مدارس تعیین شد.

به گفته مسوولان وزارت آموزش و پرورش،  سایر مقاطع تحصیلی از سال‌های آینده تحت پوشش شیر مدرسه قرار می‌گیرند و امروز توزیع شیر در یکی از مدارس به صورت نمادین آغاز می‌شود و به تدریج تا سه هفته آینده در تمام دبستان‌های کشور توزیع خواهد شد.

مسوولان با توصیه به دانش‌آموزان تأکید کردند که حتماً شیر را در مدرسه مصرف کنند و قرار است در آینده شیر غنی شده با ویتامین از جمله ویتامین دی توزیع شود.

منبع:تسنیم